Vacuflo® sistemi yeni veya mevcut yapıda kolayca monte edilebilir: döşemelerde, tırtıllı boşluklarda veya bodrumlarda. Montaj genel olarak bir günden az sürer. Satıcı güç ünitesi yerleşimini ve giriş valfı yerini tayin eder ve sonra PVC boru tesisatını ve düşük voltaj elektrik tesisatını monte eder.

VACUFLO sistemleri bütün sıhhi tesisat, elektrik tesisatı ve HVAC iyi tamamlandıktan sonra monte edilmelidir. Sistemler yetkili Vacuflo montajcısı tarafından kolayca monte edilebilir. İyi planlama ve evi tanımak montaj zamanını azaltacaktır.

1.Güç Üniteleri: Güç üniteleri bodrum, garaj, hizmet odaları veya başka bir uygun alana monte edilebilir. Egzoz uzunluğunu asgariye indirmek için harici duvara yakın bir yer seçmek en iyi seçimdir.

2.Giriş Valfı Konumları: Giriş valfları genel olarak dâhili duvarla, holler, kapı yollarına yakın veya merdivenlerin altına yakın olarak yerleştirilir. Valf yerlerini tayin ederken potansiyel mobilya değişimleri dikkate alınmalıdır. Hedef, bütün evi kapsayarak mümkün olabildiğince az giriş valfı kullanmaktır. Giriş valfları, sıhhi tesisat, elektrik tesisatı, ısıtma boruları vs gibi engellerden arınmış olarak dikmeler arasına konabilir. Elektrik prizleri gibi aynı yüksekliğe konabilirler.

3. Duvar İçi Boru Tesisatı ve Düşük Voltajlı Elektrik Tesisatı: Boru ve düşük voltajlı elektrik tesisatı her valf konumuna, hız montajına tandem olarak çalışır. Her ikisi de üniteden en uzaktaki giriş valfından başlayarak monte edilir.

.